Pragnienie

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.” – Alchemik, Paulo Coehlo.

Jeśli czytaliście Alchemika to znacie jego historię i wiele lat odkrywania mocy w sobie by dotrzeć do skarbu, który mu się tylko przyśnił. A jednak udało się pokonać tą drogę, spotkać wielką miłość, zdobyć bogactwo i .. powrócić do domu.

(Piękne cytaty z Alchemika są tutaj: http://cytaty.eu/zrodlo/alchemik.html

Najważniejsze jednak w jego historii było postawienie pierwszego kroku na drodze, a właściwie tym pierwszym krokiem było uwierzenie, że sen jest prawdziwy. Dlatego ja pracuje z … snami, marzeniami, głębokimi pragnieniami duszy, o której często zapominamy kiedy przychodzi czas poszukiwania pracy, zarabiania na życie. Bo „szara rzeczywistość” WOŁA. A co z naszym „poWOŁANIEM”? Co z pragnieniem naszego serca, aby realizować swoje marzenia? Bo marzenia są od tego, aby je realizować. Dlatego zajmuję się przekładania wizji, marzeń na konkretne działania.

Od wielu lat działam w stowarzyszeniach, fundacjach, które są dla mnie właśnie takim spełnieniem marzenia, które łączą ludzi o różnych zainteresowaniach, potrzebach, wieku, ale z jednym marzeniem we wspólnym działaniu. Wiele organizacji, które stworzyłam do dzisiaj działa i zatrudnia wiele osób, realizuje wiele różnych projektów. Nasze losy, doświadczenia są różne, mieszkamy w różnych zakątkach świata, a jednak marzenie, które nas połączyło jest ciągle żywe. Żywe przede wszystkim w nas, w sercu, bo mimo że robimy różne rzeczy, to łączy nas pasja do tworzenia swojej rzeczywistości i tworzenia swojego miejsca pracy, a nie poszukiwania pracy u kogoś.

Przez lata szukałam najlepszych narzędzi i metod pracy z marzeniami, pasjami, zamiłowaniami, hobby i formami ich realizacji. Pisałam projekty, wnioski, biznesplany dla firm, pomagałam zakładać organizacje w całej Polsce, organizowałam wystawy fotografii, koncerty, warsztaty, itp., itd. Wszystko to, co mi się zamarzyło i na co udało mi się zdobyć fundusze. I oczywiście nie sama to robiłam, ale zawsze z grupą przyjaciół, którzy podzielali to same pomysły.

Czasem zastanawiałam się, czy ta droga, którą wybrałam jest dobra. I kilka lat temu trafiłam na książkę Ricka Jarow „Create the Work You Love”, w Polsce wydanej pod tytułem „Antykariera – Stwarzanie Pracy, którą Kochasz” (dostępnej obecnie tylko na chomiku). Była ona dużym wsparciem dla mnie i chyba dla tysięcy innych ludzi, którzy ją przeczytali, aby się nie poddawać Matrixowi i nie zostać wciągniętym w wyścig szczurów. Ale najpiękniejszy prezent dostałam rok temu, ponieważ miałam okazję przez dwa tygodnie opiekować się Rickiem Jarow podczas jego pobytu w Polsce w czerwcu 2010 roku. Współorganizowałam jego warsztaty, pokazywałam Polskę i byłam tłumaczem podczas sesji indywidualnych, gdzie doradzał różnym ludziom jak podążać swoją drogą. Dlatego teraz chcę się podzielić z Wami tą wiedzą i doświadczeniem. Zarówno tą od Ricka jak i od wielu innych trenerów i Mistrzów z Polski i świata, z którymi mam przyjemność pracować i otrzymywać za to wynagrodzenie. Uczę się, mam bliski kontakt z Mistrzami i jeszcze mi za to płacą! I nie jestem wyjątkiem. Bo znam wiele osób, które realizuje swoje marzenia i zarabia na tym pieniądze, z przyjemnością i w grupie osób, które lubi. Nie zawsze jest łatwo, ale ma się grupę wsparcia to można pokonać wszelkie przeszkody. Tak jak mówił Rick „Nie ma problemów, są tylko możliwości” – „There is no problem, there is only opportunity”.

Podczas warsztatów będziemy praktycznie pracować nad odkrywaniem marzeń i sposobów ich realizacji. Metody i narzędzia, które wykorzystuję to: wizualizacja, praca z żywiołami, malowanie, mapy myślowe, burza mózgów, the Journey, tworzenie zarysów prostych projektów, diady komunikacyjne, opowieści, bajki, legendy i śmiech, oraz wiele innych, w zależności od tego, co potrzebuje grupa.

Poznań, 10 listopada 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *