Kwiaty i chwasty

Moim marzeniem i potrzebą serca było od zawsze pomaganie innym, a właściwie wspieranie ich w procesie pomagania sobie. Szukałam i poznawałam różnorodne metody i narzędzia rozwoju i zastosowania w codziennym życiu. Kiedy trafiłam na sektor organizacji pozarządowych to był to Ośrodek Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, gdzie poznałam całą różnorodność organizacji, ich działań i metod pracy. Kiedy pracowałam z biznesem to również w Izbie Przemysłowo-Handlowej, gdzie doradzałam i pisałam biznesplany dla kilkudziesięciu firm z różnych branż gospodarki.

I kiedy przez lata szukałam metod uzdrawiania i rozwoju osobowości to również trafiałam na różnorodność form wspierania procesu uzdrawiania, a nie tylko bycia „lekarzem”, który przepisuje recepty, ale przede wszystkim odnajdywałam odpowiedzi na pytanie dlaczego powstają choroby, konflikty i problematyczne sytuacje i jak ich uniknąć. Od lat moim mottem przewodnim były słowa: „Ludzie są jak Kwiaty, stworzeni do tego, aby się rozwijać” – Andre Liege.

O tym mówią wszystkie mądre nauki i nauczyciele i wszyscy w to głęboko wierzymy i staramy się rozwijać używając wszystkich nauk i mądrości. Ale często zapominamy, że CHWASTY też są roślinkami stworzonymi do tego, aby się rozwijać. I mają pole do wzrastania tylko tam, gdzie ogrodnik nie zajmuje się i nie pielęgnuje ogrodu i pięknych kwiatów. Chwasty dają nam znać, że zapomnieliśmy o tym, kim jesteśmy naprawdę, jakie piękno nosimy w sobie. Nie są złe same w sobie. Są stworzone po to, by przypomnieć nam o sobie i pojawiają się tylko tam, gdzie „boli”, gdzie pojawił się nierozwiązany emocjonalny konflikt. I co najważniejsze to my sami je sadzimy, pozwalamy żeby rosły, nikt w naszym ogrodzie nie może nic zrobić bez naszego pozwolenia, ale często o tym zapominamy.

Nasz rozwój idzie momentami ciężko i pomimo że czujemy się cudownie uduchowieni i w kontakcie ze Światłem, to co rusz natrafiamy na problemy tu na Ziemi, walimy głową w mur i zajmujemy się wycinaniem chwastów. Chwastów, które owijają się wokół nas jak Bluszcze i czasem prawie nie możemy się przez nie ruszyć. Bo właśnie najczęściej zajmujemy się wycinaniem tych bluszczy, które odrastają potem ze zdwojoną siłą. I odrastać będą dopóki nie wyrwiemy ich z korzeniami. Dlatego najważniejsza praca i najskuteczniejsza to odnaleźć korzenie problemu. Nie jest to proste, ale jest możliwe z pomocą odpowiednich narzędzi. I nie potrzebujemy do tego wielkich umiejętności, choć na początek ktoś powinien nam pokazać jak stać się doskonałym ogrodnikiem swojego ogrodu. I według mnie ta cała praca oczyszczania i kultywowania naszego ogrodu polega na używaniu odpowiednich narzędzi, skutecznych, prostych i dostępnych dla każdego bez względu na wiek, płeć, status społeczny czy majątek.

Podkreślam, według mnie. To jest moje zdanie oparte na moim życiu i moich doświadczeniach. Ponieważ pomimo że miałam szczęście już w wieku 14 lat trafić na medytację do ośrodka Siddha Yogi, który był kilometr od mojego mieszkania w Elblągu, to przez następnych 20 lat nieustannie oczyszczałam swoje bluszcze. Czasem udawało mi się wyrwać korzenie, ale dopiero niedawno dostałam jeszcze lepsze narzędzia i sposoby, które pozwalają mi wyrywać chwasty z korzeniami każdego dnia w tempie 100 razy szybszym niż poprzednio. Te narzędzia są kompilacją różnych technik, które poznałam przez lata poszukiwań, sprawdziłam na sobie i innych i chcę podać dalej.

Zawsze szukałam prostoty, bo … wychowałam się na wsi i kocham naturę, która jest prosta. Dlatego starałam się upraszczać i wyciągnąć esencję z poznanych nauk, tak by efekty były szybkie i zauważalne oraz można było stosować je samemu w każdej chwili kiedy pojawi się problem czy ból.

Jedną z tych metod jest Recall Healing, która staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Polecam przeczytanie artykułu o tej metodzie http://zdrowie.onet.pl/psychologia/kluczdo-

samego-siebie,3,3668971,artykul.html Jest wiele innych stron, na których możesz poczytać o tym, ale tak naprawdę dopiero jak doświadczysz mocy tej metody na sobie, będziesz wiedział o co w całej „filozofii” chodzi. Bo narzędzi trzeba używać, a nie tylko wiedzieć dokładnie jak usunąć bluszcz z ogródka.

Jeśli chcesz poznać dogłębnie całą filozofię Recall Healing to polecam udział w warsztatach prowadzonych przez jej twórcę Gilberta Renaud, organizowane na wyłączność w Polsce przez Instytut Wiedzy Waleologicznej www.iww.pl. Są niezwykłe, mocne i uzdrawiające. Gilbert jest zarówno znawcą natury ludzkiego organizmu i psychiki jak i praktykiem z wieloma uzdrowieniami na koncie.

Na moich warsztatach poznasz przede wszystkim praktykę i nauczysz się jak pracować tą metodą. Nie będzie to wykład, bo ja jestem praktykiem, choć oczywiście poznamy również filozofię i metodologię stojącą za tą metodą. Ponieważ jest to uzdrawianie przez świadomość, poprzez Zrozumienie. Jest to metoda dla tych, którzy chcą zrozumieć przyczyny chorób i problemów i je usunąć na stałe. To metoda, która pozwala umysłowi zrozumieć dlaczego pojawiają się schorzenia i konflikty i poprzez analizę i rozumowe podejście dotrzeć do źródła i wyczyścić je. Pozwala świadomie zobaczyć, że sami tworzymy choroby i problemy jako najlepsze rozwiązania dla przetrwania naszego ciała. Nie dotykamy się zbyt często podczas terapii, chyba że przytulamy :), nie nakładamy tutaj rąk, nie wymagane są żadne wyjątkowe umiejętności uzdrowicielskie, jedynie otwarty umysł, który potrafi kojarzyć fakty i zdarzenia, zna matematykę i podstawy biologii. Rozwiązania problemów są oparte na cykliczności zdarzeń, prawach natury, zwierząt i roślin, biologii żywych organizmów, funkcjonowaniu ciała ludzkiego, genealogii, symbolizmie i wiele innych. Wykorzystujemy wszystkie dostępne narzędzia i jesteśmy jak Sherlock Holmes, który widząc listek szuka po nitce różnych zdarzeń, skojarzeń układając puzzle, które czasem wydaje się nie pasują do siebie, a jednak dzięki nim dociera do korzenia problemu. Wtedy puzzle stają się pełnym obrazem i wszystko staje się jasne.

Podczas moich warsztatów przekazuję oprócz metody Recall Healing również inne poznane techniki, te, które są skuteczne i w razie potrzeby łatwe do zastosowania. Miałam to szczęście wsółorganizować wiele warsztatów z różnych metod uzdrawiania i rozwoju świadomości, tłumaczyć je, przeprowadzać wywiady z trenerami, jak również być tłumaczem na sesjach indywidualnych. Dzięki temu poznałam wiele technik dogłębnie i w bliskim kontakcie z terapeutami i trenerami. Byli to min. Autori i jego praca ze Światłem i Diamentem, Rick Jarow i jego Antykariera oraz Alchemia Obfitości, The Journey – Podróż na podstawie książki Brandon Bays, Tricia McCannon i jej praca z Aniołami i regresingowe sesje uzdrawiające oraz Diady Komunikacyjne z Intensiwu Oświeceniowego z Shivamem O’Brien. Poznałam te oraz wiele innych metod, zintegrowałam, sprawdziłam, teraz chcę podzielić się z Tobą, byś mogła/mógł również podać je dalej.

Poznań, 10 września 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *