Teksty

Poniżej publikuję różne teksty, które na przestrzeni lat stworzyłam, spisałam swoje luźne lub ułożone myśli, uczucia, wglądy….

A tutaj historia o motylu. To dość znana historia, ale poczułam, że warto ją przypomnieć, bo mówi wiele.

„Mężczyzna znalazł kokon w którym zamknięty był motyl.

Pewnego dnia pojawił się w nim mały otwór. Znalazca usiadł i przez kilka godzin obserwował jak motyl próbuje przecisnąć swoje ciało przez niewielką dziurę. Potem przestał, tak jakby nie był w stanie posunąć się dalej.

Obserwator zdecydował więc że pomoże motylowi. Wziął nożyczki i przeciął kokon. Motyl z łatwością się z niego wydostał, ale miał spuchnięte ciało i skurczone skrzydła.

Mężczyzna kontynuował swoją obserwację, oczekując że lada chwila skrzydła się powiększą i rozwiną wystarczająco by unieść ciało motyla. Jednak nic takiego się nie stało. Ten motyl spędził całe resztę swego życia pełzając wokoło. Nigdy nie był w stanie polecieć.

Mężczyzna nie rozumiał co spowodował swoją życzliwością i pośpiechem. Ciasny kokon i wysiłek konieczny by się z niego wydostać powodują że płyn z ciała motyla przechodzi do skrzydeł tak by je przygotować do latania kiedy tylko się uwolni.

Czasami przezwyciężanie trudności jest właśnie tym czego potrzebujemy w życiu. Gdybyśmy szli przez życie bez pokonywania przeszkód zostalibyśmy kalekami. Nie bylibyśmy tak silni jak możemy się stać i nigdy byśmy się nie wznieśli.

Drzewo nie smagane wichrem rzadko wyrasta na silne i zdrowe. Seneka Młodszy

 

Kingi teksty

Kwiaty i chwasty http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/kwiaty-i-chwasty/

Widzę Cię http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/widze-cie/

Śmierć i Życie http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/smierc-i-zycie/

Pragnienie http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/pragnienie/

Słowa Klucze http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/slowa-klucze/

Znani i lubiani http://marzeniawdzialaniu.pl/teksty/znani-i-lubiani/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *